Tori hobusekasvandus renoveeris sünnipäevaks tallid

Foto: ERR

Tori hobusekasvandus peab tänavu 165. sünnipäeva ja selleks puhuks on kogu kompleks pea täielikult korda tehtud. Tegemata on veel üks väga suur asi, milleks tõenäoliselt nii pea raha ei jätku.

Hobusekasvanduse kõik kuus ajaloolist talli on nüüd korras. Ühes neist asus kunagi nelja täku tall, selle 2. korrusele rajatakse muuseum. Valdavalt peab kõik välja nägema nii, nagu see oli ligi 200 aastat tagasi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Alates 2018. aastast on ehitusele kulunud 4,3 miljonit eurot. Lisaks tuleb nüüd veel näitus, nii et neli ja pool miljonit. Tänavu möödub 165 aastat Hobusekasvanduse asutamisest. Me otsustasime, et peame suurt pidu augustikuus. Eelmise aasta kogemus näitab, et selleks ajaks peaks viirus võimaldama seda. Aga kindlasti saab siin jalutada juba varem ja näituse tahame ka juba enne valmis saada," rääkis SA Eesti Maaelumuuseumid juhatuse liige Merike Lang.

Ta ütles, et valdavalt on tööd valmis saadud, aga sepikojas ja neljandas tallis on veel tegemist. Ja üks väga suur asi on samuti tegemata.

"Ja muidugi oleks vaja teha spordialad siia, aga see nõuab 14-15 miljonit. /.../ Ikkagi suur, uhke staadion ja maneežid, et saab pidada rahvusvahelisi võistlusi. Aga päris sellist raha meile esialgu ei lubata," ütles Lang.

Silindia Ehituse töömehed on hobusekasvanduses töötanud üle kaheksa kuu. Töö oli päris keeruline.

"Maht oli suur ja aeg oli väike, aga muidu oli meeldiv. Sellepärast, et vanad hooned said uue kuue ja nüüd on meeldiv vaadata seda tulemust," ütles projektijuht Tiit Aaso.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: