Kaitseliit viib Võrumaal läbi harjutuse Iraagi missiooniks

Kaitseliidu võitleja.
Kaitseliidu võitleja. Autor/allikas: mil.ee

Kaitseliit viib algaval nädalal esmaspäevast reedeni Võrumaal läbi Iraaki missioonile mineva Kaitseliidu üksuse NMI (NATO Mission Iraq) ESTGUARD4 lõpuharjutuse.

Lõpuharjutus leiab aset Võru linnas, Varstu, Tsooru, Parksepa ja Vastseliina asulates ning nende ümbruses.

Harjutusel osalevad rühmasuurused üksused ning selle käigus lihvivad missioonile minevad üksused patrullide läbiviimist. Õppustel kasutatakse ka imitatsioonivahendeid.

Võru linnas leiavad Luha tänaval 4. märtsil ajavahemikul kell 17.00-20.00 ja 5. märtsil kell 09.30-11.00. lühiajalised liikluskatkestused, mistõttu Kaitseliit palub jälgida liiklusreguleerijate suuniseid. 

NMI ESTGUARD4 väekaitserühm on osa NATO Iraagi missioonist, mis nõustab ja toetab Iraagi julgeolekujõudusid. NATO lõi missiooni 2018.aasta oktoobris, missiooni suurus on 500 kaitseväelast sh instruktorid, nõunikud ja toetav personal nii NATO kui ka partnerriikides sh Austraaliast, Soomest ja Rootsist. 

NATO missiooni väekaitserühma ülesandeks on missioonil teenivate isikute julgestamine ja eskort nende külastatavatele objektidele, samuti objektide julgestamine. 

Paljud ülesanded, mida Kaitseliit operatsioonil täidab, on samad, mida täidetakse ka Eestis kriisiolukorras – objektide ja konvoide julgestamine, patrullid. Kaitseliidule annab välisoperatsioon hea võimaluse testida oma oskusi reaalse operatsiooni olukorras rahvusvahelise üksuse koosseisus. 

ESTGUARD4 kõik võitlejad on Kaitseliidu tegevliikmed erinevatest malevatest, rühma koosseisus on seitse tegevväelast, neist neli teenivad igapäevaselt Kaitseliidus.

Eelnev missioonikogemus on paljudel, ühele mehele on see koguni kuues välismissioon. Päris mitmel võitlejal on ka varasem kogemus Kaitseliidu missiooniüksustest. Noorim rühmaliige on 20 aastane, vanim 48 aastane ja keskmine vanus on rühma liikmetel 35 aastat. 

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: