Arvamusfestival ootab teemapakkumisi

Erakonnaesimeeste debatt Arvamusfestivalil.
Erakonnaesimeeste debatt Arvamusfestivalil. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Esmaspäeval algab üheksanda Arvamusfestivali avalik ideekorje. Korraldajate teatel pole seekordsel festivalil ühte katusteemat ning kuni 14. märtsini oodatakse kõiki olulisi teemapüstitusi.

Korraldadajad on teada andnud, et aruteluidee võib Arvamusfestivali programmi esitada igaüks. Uuendusena oodatakse kuni kahe minuti pikkust liftikõne formaadis videot, millest nähtub, miks just see arutelu on oluline ja huvitav. Samas pole video saatmine ka kohustuslik.

"Olulised on ju teemad, mis lähevadki kõikidele inimestele korda ja mida inimesed ise soovivad arutada ja ise kuulda ka Arvamusfestivalil. Ja alati on ideekorjel onlnud teemad läbilõige Eesti ühiskonnas olulistest asjadest," rääkis ERR-ile Arvamusfestivali eestvedaja Kaspar Tammist.

"Kindlasti ei pea need olema päevakajalised, võivad olla tulevikku vaatavad, sest parem on ikka tulevikku vaadata kui minevikus elada."

Arvamusfestivaliga kaasneb kultuuriprogramm, mis osaliselt kandub Paide Vallimäelt ka linnasüdamesse.

"Meie jaoks on oluline näidata, et arvamust ei pea avaldama ainult läbi arutelu, vaid seda saab teha ka läbi kultuuri, on see siis kunst, muusika, mis iganes viis. Ja tegelikult me paneme üha rohkem igal aastal rõhku kultuuriprogrammile," lisas Tammist

Üheksas Aramusfestival toimub Paides 13. ja 14. augustil.

Festivali eestvedaja Tammisti sõnul ei ole praegu ette näha midagi, mis võiks väärata selle toimumist.

"Esialgu küll me korraldame seda täiesti tavapärases formaadis. Nii nagu see on kõik eelnevad aastad olnud, välja arvatud eelmine, ja loodame, et saame nõnda teha."

Siiski ollakse valmis ka piirangutega stsenaariumiks.

Aruteluteemad valitakse välja märtsi lõpus, Arvamusfestivali programm tehakse avalikuks juuli algul.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: