Prokuratuur taotleb lapsi pussitanud naise vahistamist

{{1614674280000 | amCalendar}}
Foto: Olev Kenk/ERR

Lõuna ringkonnaprokuratuuril on plaanis taotleda kohtult luba võtta vahi alla esmaspäeva õhtul Viljandimaal kaht last pussitanud naine.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Maria Gonjaki sõnul viib politsei teisipäeval läbi menetlustoiminguid, võttes muuhulgas asjaosalistelt ütluseid. Ühtlas on selgitamisel rünnaku motiivid, sealhulgas see, kas pussitajat võis häirida laste tegevus.

"Prokuratuuril on plaanis kolmapäeval taotleda kohtult kahtlusaluse vahistamist," kinnitas Gonjak BNS-ile.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri juhtivprokurör Kairi Kaldoja jäi pussitaja teo motiividest rääkides napisõnaliseks, rõhutades, et laste vastu suunatud vägivallale pole õigustust.

"Nii politseilt kui ka prokuratuurilt on nende loetud tundide jooksul korduvalt küsitud, mis oli selle naisterahva motiiv, mis selle tegevuseni viis. Aga mina tahaksin vastu küsida, et mis tähtsust sellel on. Kas on mingisugust põhjust või motiivi, mis seda tegu kuidagi pehmendaks või põhjendaks või vabandaks? Inimesena ma saan öelda seda, et üks täiskasvanud terve mõistuse juures inimene selliselt ei teeks. Prokurörina ma ütlen, et selles osas võtab seisukoha kindlasti ekspert, milline oli selle naise vaimne tervis selle teo toimepanemise ajal," rääkis Kaldoja "Aktuaalsele kaamerale".

Esmaspäeval kella 17.50 paiku sai häirekeskus teate, et Viljandimaal Võhma linnas Kalevi tänaval kortermaja trepikojas on kaks vigastatud last vanuses kaheksa ja kümme eluaastat. Lapsed avastas naine, kes kutsus kiirabi ja andis lastele esmaabi. Mõlemad lapsed said siiski tõsisemaid vigastusi ja kiirabi viis nad haiglasse, kuid nende elu ohus pole.

Politseipatrull pidas kinni kuriteos kahtlustatava 37-aastase naise.

Ajaleht Sakala kirjutas, et lapsed olid vennad. Rünnak leidis aset poist kodumaja kõrval asuvas majas. Ajalehe andmetel leidis pussitamine aset ründaja korteriukse ees. Ühe kohaliku elaniku sõnul pussitas naine üht last kolm ja teist ühe korra. Esialgsetel andmetel püüdis naine rõdu kaudu põgeneda, kuid vigastas oma jalga, kirjutas leht.

 

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Merili Nael

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: