Keskmine palk kasvas koroona-aastale vaatamata

Statistikaameti andmete kohaselt oli keskmine brutokuupalk 2020. aastal 1448 eurot, mis on 2,9 protsenti suurem kui aasta varem. Siiski, näiteks kaubanduses ja majutuses, toitlustuses keskmine palk langes.

Viimati oli brutopalga aastakasv nii tagasihoidlik kümme aastat tagasi. Alates 2011. aastast on aastakasv olnud stabiilselt üle viie protsendi, ületades mitmel korral ka seitsme protsendi piiri.

Kõige kõrgem oli keskmine brutokuupalk mullu Harjumaal (1588 eurot) ja Tartumaal (1447 eurot), kõige madalam aga Hiiumaal (1063 eurot) ning Valgamaal (1106 eurot). Kõige enam suurenes keskmine brutokuupalk aastaga Lääne-Virumaal, Põlvamaal ja Järvamaal, langedes samal ajal kõige enam Läänemaal ning Pärnumaal.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Karina Valma sõnul tõusis vaatamata keerulisele aastale palk enamikel tegevusaladel.

Kõige enam suurenes keskmine brutokuupalk info ja side tegevusalal (9,9 protsenti) ning kutse-, teadus- ja tehnikaalases tegevuses (8 protsenti).

"Kolmel tegevusalal keskmine palk siiski ka langes, kõige rohkem kaubanduses (9,7 protsenti), majutuses ja toitlustuses (4,9 portsenti) ning samuti kunsti ja meelelahutuse tegevusalal (2,2 protsenti)," ütles Valma.

Kõige kõrgem oli keskmine brutokuupalk taas info ja side tegevusalal (2574 eurot), finants- ja kindlustustegevuses (2461 eurot) ning energeetikas (2118 eurot), madalaim aga kinnisvaraalases tegevuses (1050 eurot) ning majutuse ja toitlustuse tegevusalal (860 eurot).

Avalikus sektoris tõusis keskmine brutokuupalk aastaga 2,5 protsenti ehk 1563 euroni ja erasektoris 2,2 protsenti ehk 1399 euroni.

Eelmise aasta neljandas kvartalis oli keskmine brutokuupalk 1515 eurot, mis on 2,9 protsenti suurem kui aasta varem samal ajal.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: