USA pommitajad B1B Lancer sooritavad Eesti kohal ülelennu

USA õhujõudude vargpommitaja B1B Lancer.
USA õhujõudude vargpommitaja B1B Lancer. Autor/allikas: SCANPIX / IMAGO

Kolmapäeval sooritavad USA õhujõudude Texases paikneva 7. pommitajate lennutiiva B-1B Lancer pommitajad ülesande rahvusvahelises lennutsoonis Põhjamere ning Läänemere ja ka Eesti kohal.

Kui ilmastikuolud võimaldavad, saab pommitajaid näha kell 15.25 Tallinna kohal ning kell 15.30 Ämari lennubaasi kohal.

Lisaks USA B-1B Lancer pommitajatele kaasab ülesanne NATO liitlaste lennukeid, sealhulgas Itaalia õhujõudude hävitajad, mis paiknevad Leedus Balti õhuturbe missiooni raames ning praegu Eestis paiknevaid Balti õhuturbemissioonil osalevaid Saksamaa õhuvägede hävitajaid.   

"Meie harjutus saadab selge sõnumi, et oleme Balti liitlastele vankumatult pühendunud," ütles USA õhujõudude Euroopa ja Aafrika vägede juht kindral Jeff Harrigian.

Pommitajate rakkerühma eesmärgiks on näidata Ameerika Ühendriikide pühendumust NATO kollektiivse kaitse põhimõttele ning üksuse missioonid on nähtav osa USA täiendatud heidutuse võimekusest.

Mitmekülgset B-1B Lancer tüüpi lennukit peetakse Ameerika Ühendriikide kaugpommitajate kandvaks jõuks, see võimaldab kiiresti ja suures koguses kohale tuua nii täpsusrelvi kui mitte-täpsusrelvi.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: