Galerii: piirangute tõttu inimtühi kaubanduskeskus

Alates laupäevast hakkasid kehtima valitsuse uued piirangud koroonaviiruse leviku tõkestamiseks. Muu hulgas on suletud kaubanduskeskustes väga paljud poed.

ERR-i fotograaf Ken Mürk tegi laupäeval tiiru Rocca al Mare kaubanduskeskuses, mis piirangute tõttu oli lõuna ajal praktiliselt inimtühi.

Uued piirangud näevad ette, et alates 6. märtsist peavad nädalavahetustel olema suletud nii eraldiseisvad kauplused kui ka poed kaubanduskeskustes. Laupäeval ja pühapäeval võib kaupu müüa ja väljastada kaupluse õuealal asuval müügi- või väljastusalal, kus peab olema tagatud inimeste hajutamine.

Lahtiolekuaja piirang ei laiene toidukauplustele, tanklatele, apteekidele, prillipoodidele, samuti kauplustele, kus müüakse meditsiiniseadmeid ja abivahendeid, telekommunikatsiooniettevõtete esinduste müügikohtadele ega lemmikloomapoodidele, sõltumata poe asukohast.

Kaupluse müügisaalis ja kaubandusettevõtte üldkasutatavas ruumis kehtib nüüd 50 protsendi asemel rangem, 25-protsendiline ruumitäitumuse piirang.

Laupäevast tohivad kliendid viibida toitlustusettevõtete müügi- või teenindussaalis ainult äripäeviti kell 6-18, ruumi täitumus ei tohi olla suurem kui 25 protsenti. Nädalavahetustel peavad toitlustusettevõtted olema kohapealseks söömiseks-joomiseks klientide jaoks suletud. Toidu kaasamüük on lubatud igal ajal.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: