Otse kell 13.15: riigikogu erikomisjon vaktsineerimisest ja toetustest

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon arutab esmaspäevasel avalikul istungil abinõude rakendamist koroonaviiruse tõrjumisel ja vaktsineerimise korraldamisel ning toetusmeetmeid piirangute kompenseerimisel. Kell 13.15 algavat pressikonverentsi saab otsepildis jälgida portaalis ERR.ee.

Istungile on kutsutud rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus (Reformierakond), terviseameti peadirektori asetäitja Mari-Anne Härma, haigekassa juhatuse liige Maivi Parv, riigikontrolör Janar Holm ning rahandusministeeriumi ja riigikontrolli esindajad.

Komisjoni esimees Urmas Reinsalu (Isamaa) ütles, et olukord koroonaviiruse leviku tõkestamisel on kontrolli alt väljumas ja seetõttu soovib komisjon saada ülevaadet täiendavate tegevuste kohta viirusega nakatumiste plahvatusliku kasvu tõkestamisel ning ülevaadet, kui paljudesse perearstikestustesse ei ole vaktsiinid veel jõudnud.

Eraldi küsimused on komisjoni esimehe sõnul ettevõtjatele praeguste piirangute leevendamiseks mõeldud toetuste kohta. "Täiesti selge on see, et kõige rohkem kriisis kannatanud ettevõtjad vajavad toetust, kuid ka nende puhul peab olema kindlaks määratud, milliste kriteeriumite alusel meeteid rakendatakse," ütles Reinsalu.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: