Eesti koostab eurokomisjonile ettepanekut õiglasemaks vaktsiinijaotuseks

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Koroonaviiruse vastu vaktsineerimine Ida-Tallinna keskhaiglas Autor/allikas: Raigo Pajula/ITK

Eesti on teinud EL-i juhtrühmale ettepaneku ühishankega saadavate vaktsiinide jaotuskava muuta. Et Eesti on leidnud sealt mõttekaaslasi, koostatakse nüüd sama ettepanekut ka Euroopa Komisjonile kaalumiseks.

Tervise- ja tööminister Tanel Kiige ettepanekul võiksid need riigid, kus koroonalevik on ulatuslikum või kus saadakse saabunud vaktsineerimiskoguse ärasüstimisega kepsakamalt hakkama, saada oma ettetellitud vaktsiine ennaktempos võrreldes ülejäänud riikidega. Eesti vastab mõlemale kriteeriumile, nii et kui Eesti ettepanek vastu võetakse, peaks vaktsineerimise tempo meil kasvama, sest tellitud vaktsiinikogused hakkaksid kiiremini saabuma.

Esmalt tegi Eesti selle ettepaneku EL-i juhtrühmale, kust leidis ka mõttekaaslasi. Et ettepanek oleks laiapindsem ja jõulisem, kaasati need riigid ühisavaldusse, mida nüüd selle nädala algul Euroopa Komisjonile läkitamiseks koostatakse.

"Me soovime, et vaktsiinide jaotamisel lähtutaks riikide reaalsest vaktsineerimisvõimekusest ja nakkusolukorrast. Aitama peaks neid riike, kes enam tuge vajavad," põhjendas Kiik ERR-ile.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: