USA senat kinnitas Merrick Garlandi justiitsministriks

Merrick Garland senatis kuulamisel.
Merrick Garland senatis kuulamisel. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

USA senat kinnitas kolmapäevasel hääletusel Merrick Garlandi justiitsministriks. Garlandi poolt hääletas 70 ja vastu oli 30 senaatorit.

Garland lubas "taastada" poliitika, mis kaitseb justiitsministeeriumi sõltumatust erakondliku mõju eest õiguskaitseorganitele ja reguleerida rangelt suhtlust Valge Majaga. Uus justiitsminister lubas lisaks kõrgendatud tähelepanu pöörata ka siseriiklikule terrorismile ja kasvavale äärmusluse ohule.

Garland, kelle vabariiklased jätsid 2016. aastal ilma kohast ülemkohtus, on ühtlasi kinnitanud, et ministeeriumi üheks prioriteediks saavad kodanikuõigused ja rõhutanud vajadust kaitsta kõigi ameeriklaste ja eelkõige kõige haavatavamate õigusi. 

Uut justiitsministrit peetakse siiski poliitiliselt mõõdukaks liberaaliks.

Garlandi puhul saab president Joe Biden muu hulgas tugineda tema kogemustele, mis ta sai hulk aega tagasi justiitsministeeriumi eri ametikohtadel töötades. Muu hulgas tegeles ta 1995. aasta Oklahoma pommirünnaku õigusemõistmisega.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: