Otse kell 12: valitsuse virtuaalsel pressikonverentsil Kallas, Jaani, Liimets, Kersna

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Kaja Kallas Autor/allikas: ERR

Kell 12 algav valitsuse pressikonverents toimub kontaktide vähendamiseks virtuaalselt. Kava kohaselt osalevad pressikonverentsil peaminister Kaja Kallas, siseminister Kristian Jaani, välisminister Eva-Maria Liimets ning haridus- ja teadusminister Liina Kersna. ERR.ee näitab pressikonverentsi otseülekandes.

Valitsus arutab neljapäeval muuhulgas põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse muutmist, mille kohaselt ei ole gümnaasiumis lõpueksamid sel aastal erandkorras lõpetamise tingimuseks, kui liikumisvabaduse piirangute tõttu ei ole lõpueksamite korraldamine mõistliku aja jooksul võimalik. Lisaks loob eelnõu võimaluse vajadusel eksamite toimumist edasi lükata ja näha ette täiendavaid eksamiaegu.

Valitsus arutab ka eelnõu, millega muudetakse lisatingimust, mida rakendatakse COVID-19 kriisimeetmetest antavatele käendustele ja laenudele, kui ühele juriidilisele isikule antava käenduse või laenu maht on kokku 10 000 000 või rohkem eurot. Muudatusega nähakse ette, et 10 miljonit või enam euro ulatuses, käenduse või laenu meetme rakendamisel ei ole enam vaja valitsuse eelnevat nõusolekut.

Samuti arutab valitsus juhiseid kõrgete ametiisikute huvide konflikti ennetamiseks ja nende tegevuse läbipaistvuse suurendamiseks. Seal hulgas peaksid valitsusliikmed ja poliitnõunikud läbima korruptsiooni – ja huvide konflikti teemalise e-koolituse. Lobistidega suhtlemise hea tava ametiisikutele rakendub alates 1. maist 2021, et valitsusasutused saaksid ametiisikuid lobistidega kohtumiste avalikustamise nõudest teavitada ja juhendada, samuti tagada info avalikustamise veebis alates 30. juunist 2021.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: