Maksu- ja tolliamet sulges kuuks ajaks kõik teenindusbürood

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
MTA tulude deklareerimise järjekord möödunud aasta märtsikuus. Autor/allikas: ERR

Maksu- ja Tolliamet (MTA) sulges koroonaviiruse leviku tõttu kuuks ajaks kõik teenindusbürood, ent paberil tuludeklaratsioone saab seekord esitada maikuu lõpuni.

Sulgemine tähendab seda, et teenindusbüroodes ei saa esitada paberil tuludeklaratsioone, samuti ei toimu kliendinõustamisi. Füüsiliste isikute tuludeklaratsioonide esitamise tähtaeg on 30. aprillil, ent paberil tuludeklaratsioone võtab MTA vastu ka pärast seda, vähemalt maikuu lõpuni.

Teenindusbürood avatakse esialgse plaani järgi uuesti 12. aprillil. Seni jääb avatuks üksnes tolliteenindus. MTA elektroonilised kanalid ja infotelefonid töötavad jätkuvalt.

"Vabariigi valitsus kehtestas alates neljapäevast riigis ranged piirangud, et takistada koroonaviiruse levikut. Selleks, et aidata kontakte vähendada ning kaitsta oma klientide ja töötajate tervist, otsustasime teenindusbürood sulgeda," ütles MTA klienditeeninduse valdkonnajuht Heli Kullamaa.

Kullamaa lisas, et kuigi lõviosa tuludeklaratsioonidest esitatakse elektrooniliselt, siis on alati inimesi, kes eelistavad deklaratsiooni teha paberil.

"Teenindusbüroode sulgemise tõttu võtame paberil deklaratsioone vastu ka pärast tähtaega, ent soovitame siiski esitada deklaratsioon elektrooniliselt, kui vähegi võimalik," ütles ta.

Praeguseks on esitatud 585 000 tuludeklaratsiooni, neist 98,5 protsenti elektrooniliselt.

Esitatud deklaratsioonide põhjal kuulub tagastamisele 175 miljonit eurot enammakstud tulumaksu ning juurdemaksmisele 21 miljonit eurot. Praeguseks on juba tagastatud 110 miljonit eurot. Lisaks on 3100 inimest suunanud enammakstud tulumaksu annetuseks summas 134 000 eurot.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: