Laupäev tuleb pilvine ja kohatise sajuga

Foto: Ken Mürk/ERR

Ööl vastu laupäeva liigub madalrõhulohk koos tihedama sajuga Eesti kohalt Soome ja Venemaa suunas ning lääne poolt alates jääb sadusid harvemaks. Küll aga jõuab päeval Läänemere lõunaosa kohalt Liivi lahe piirkonda järgmine, väheaktiivsem madalrõhulohk. See toob pärastlõunal mitmele poole nii lörtsi kui ka vihma.

Öösel sajab ka vihma ja lörtsi, kuid saartelt jääb sadu harvemaks. Kohati võib udu tekkida. Edela- ja läänetuul puhub 5 kuni 10, rannikul kuni 15 meetrit sekundis. Temperatuur püsib 0 ja +2 kraadi vahel.

Hommikul olulist sadu rohkem pole, kuid taevas on valdavalt pilvine. Tuul puhub edelast  ja lõunast 4 kuni 8, puhanguti 12 meetrit sekundis. Temperatuur jääb endiselt 0 ja +2 kraadi juurde.

Päeval on pilvine, kohatise saju ja uduga. Pärastlõunal jõuab Liivi lahe ümbrusse tihedam lörtsi- ja vihmasadu ja laieneb õhtuks üle maa. Edela- ja lõunatuul puhub 4 kuni 8, mere ligidal kuni 12 meetrit sekundis. Termomeetril on 1 kuni 4 soojakraadi.

Nädala lõpp ja uue algus on ilmaolude poolest keerulised, sest lumi, lörts ja jäide läbisegi on siin-seal võimalikud. Teisipäevast peaks lörtsisadu hoogu vähemaks võtma. Päevane keskmine temperatuur püsib +2 juures, öösiti muutub õhk külmemaks.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: