Pühapäeval hukkus liikluses kaks inimest

Politsei mõõdab kiirust.
Politsei mõõdab kiirust. Autor/allikas: PPA

Pühapäeva varahommikul hukkus Märjamaa vallas veoauto ja sõiduauto kokkupõrkes sõiduauto juht, ennelõunal Kuusalu vallas autoga teelt välja sõitnud noor mees.

Kommikul kella 6.50 ajal teatati häirekeskusele raskest liiklusõnnetusest Tallinn-Pärnu maantee 60. kilomeetril Märjamaa vallas. Kokku põrkasid sõiduauto ja veoauto. Sõiduautos viibis juht üksinda, ta sai paraku sedavõrd raskelt viga, et suri sündmuskohal.

Kella 11 paiku teatati häirekeskusele liiklusõnnetusest Kuusalu vallas Kuusalu-Leesi tee 16. kilomeetril. Õnnetuses hukkus 26-aastane mees.

 Esialgsetel andmetel liikus sõiduautot Audi juhtinud ja autos üksinda viibinud 26-aastane mees Pedaspealt Kolga-Aabla suunas. Järsus vasakkurvis sõitis auto teelt välja vastu puud. Kokkupõrke tagajärjel paiskus mees autost välja, ta sai sedavõrd raskeid vigastusi, et suri sündmuskohal.

Õnnetuse täpsemad asjaolud, sealhulgas juhi kainus, selguvad kriminaalmenetluse käigus.

Politseinikud tuvastasid õnnetuspaigas, et mees ei kasutanud turvavarustust.

Põhja prefektuuri operatiivjuht Taavi Kirss ütles, et turvavarustuse kasutamine võib päästa inimese kõige hullemast.

"Turvavöö kasutamine peaks olema iga autojuhi ja kaasreisija jaoks harjumus, milleta sõitu ei alustata. Liikluses osaledes peab alati olema ettevaatlik ning mitte ohustama ennast ega teisi liiklejaid. Sõidukiiruse peab autojuht kohandama vastavalt tee- ja ilmastikuoludele ning vajadusel kurvis hoo maha võtma," ütles Kirss.

Koos pühapäevasse avariiga on sel aastal Tallinnas ja Harjumaal toimunud 71 liiklusõnnetust, milles hukkus kolm inimest ja sai vigastada 75 inimest. 2020. aasta samal perioodil juhtus 116 liiklusõnnetust, hukkus neli inimest ja sai vigastada 137 inimest.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: