IKEA plaanib avada kaupluse Kurnas järgmise aasta sügisel

Foto: Facebook/Rae vallavalitsus

Nordecon ja Viljandi Real Estate sõlmisid 23 miljoni eurose lepingu IKEA poe ehitamiseks Rae valda Kurna Külasse. Kaupluse avamine on planeeritud 2022. aasta sügisesse.

IKEA Baltikumi tegevjuhi Johannes R. Joannessoni sõnul on poe ehitustööde algus oluline verstapost IKEA tegevusest Eestis. "IKEA sisenes Eesti turule 2019. aasta augustis, kui Tallinnas käivitati e-pood ja kauba väljastuspunkt. Oleme äärmiselt tänulikud eduka alguse eest, mis on ületanud meie ootused," sõnas Joannesson.

Kaupluse hoone on kahekorruseline, pinda on hoones 30 000 ruutmeetrit. Lisaks IKEA kauplusele avatakse hoones restoran, toiduturg ja bistroo.

Ehitusfirma plaanib töödega alustada niipea kui kohalik omavalitsus väljastab vajalikud ehitusload, tööd kestavad eeldatavalt 16 kuud. IKEA poe avamine on plaanis 2022. aasta sügisel.

IKEA ostis Kurna külas asuva 20 hektari suuruse krundi Rae vallalt 2019. aastal. Varem on kauplusekett plaaninud Eesti esimese täismõõdus kaupluse avada 2023. aastal.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: