Maksebilansi jooksevkonto oli jaanuaris 17 miljoni euroga miinuses

Tallinki laevad D-terminalis
Tallinki laevad D-terminalis Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Keskpanga kiirhinnangu järgi oli Eesti maksebilansi jooksevkonto 2021. aasta jaanuaris 17 miljoni euro suuruses puudujäägis, samal ajal aasta tagasi aga 138 miljoni euroga ülejäägis.

Kaupade väljavedu kahanes aastaga kaks protsenti, samas sissevedu kasvas seitse protsenti ning kaupade konto saldo oli 29 miljoni euro suuruses puudujäägis. Jaanuari kaubavahetusse panustasid seejuures enim elektriseadmete eksport ja import, selgub Eesti Panga statistikast.

Teenuste eksport vähenes aastatagusega võrreldes 19 protsenti ja import üheksa protsenti. Teenuste positiivne saldo kahanes aastatagusega võrreldes 66 miljoni euro võrra ja oli jaanuaris 86 miljonit eurot.

Reisi- ja veoteenused olid jätkuvalt madalseisus nii ekspordi kui ka impordi poolel, samal ajal suurenesid arvutiteenuste eksport ja import.

Tulude väljavool jäi aastatagusele tasemele ja ulatus 74 miljoni euroni.

Tänu Euroopa Liidu taristutoetuste aktiivsele kasutamisele oli kapitalikonto ülejääk 29 miljonit eurot ning jooksev- ja kapitalikonto kokku olid ülejäägis ehk Eesti oli teiste riikide suhtes netolaenuandja. 

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: