Eesti liitus 19 riigi ühisavaldusega Krimmi teemal

Välisministeeriumi hoone.
Välisministeeriumi hoone. Autor/allikas: Välisministeerium

Eesti liitus kolmapäeval 19 riigi ühisavaldusega taunides propaganda ja valeinfo levitamist Krimmi õigusvastase annekteerimise teemal, teatas välisministeerium.

ÜRO Julgeolekunõukogus toimus Venemaa Föderatsiooni korraldatud mitteametlik kohtumine Krimmi teemal, mille eesmärk oli propaganda ja valeinfo edastamine Krimmis toimuva ja selle õigusvastase annekteerimise kohta.

Pärast kohtumist tegi Eesti koos samameelsete ÜRO Julgeolekunõukogu liikmesriikidega avalduse pressile, milles juhiti tähelepanu istungi propagandistlikule sisule ja lükati ümber Venemaa valeinfo.

Liitlased osundasid Krimmi okupeerimisele Venemaa poolt ning mõistsid hukka nii rahvusvahelise õiguse kui ka inimõiguste rikkumised ja poolsaare militariseerimise Krimmis, Ukrainas. Avalduses toodi välja, et 12. märtsil Eesti korraldatud kõrgetasemeline informaalne ÜRO Julgeolekunõukogu kohtumine Krimmi teemal, kus kaas-vaderiteks oli rekordilised 23 riiki, näitas selgelt rahvusvahelise kogukonna tugevat toetust Ukrainale.

Krimmi annekteerimist tauniva ühise pressiavaldusega tegid üheskoos Ameerika Ühendriigid, Austraalia, Belgia, Bulgaaria, Eesti, Gruusia, Holland, Iirimaa, Kanada, Leedu, Läti, Norra, Poola, Prantsusmaa, Saksamaa, Slovakkia, Tšehhi, Ukraina ja Ühendkuningriik.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: