Eesti uus kandidaat EL-i kohtu kohtunikuks on Küllike Jürimäe

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Küllike Jürimäe Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Valitsus kinnitas neljapäevasel istungil välisministri ettepanekul Eesti kandidaadiks Euroopa Liidu kohtu kohtuniku kohale Küllike Jürimäe.

Kandidaadi leidmiseks kuulutas välisministeerium välja avaliku konkursi ning kandideerinutest sobivaima valimiseks moodustas välisminister komisjoni, kuhu kuulusid välisministri esindaja, justiitsministri esindaja, riigikohtu esimees, riigisekretär ning õiguskantsleri esindaja.

Uueks kandidaadiks esitatud Küllike Jürimäe töötab alates 2013. aastast Euroopa Liidu kohtu kohtunikuna. Enne seda töötas ta Euroopa Liidu üldkohtus kohtunikuna ja enne seda pikalt Tallinna ringkonnakohtu kohtunikuna. Jürimäe on töötanud ka Eesti Kaubandus-Tööstuskojas ja prokuratuuris.

Kinnitatud kandidaadi kuulab ära riigikogu põhiseaduskomisjon, pärast mida esitatakse kandidaat Euroopa Liidu Nõukogu peasekretariaadile. Kandidaadi peab kuulama ära ka Euroopa Liidu toimimise lepingu artikli 255 alusel moodustatud komitee, kes annab kandidaadile oma hinnangu.

Mullu 5. novembril kinnitas valitsus Eesti kandidaadiks Heiki Loodi, kes aga komitee heakskiitu ei saanud. Sestap tuligi valitsusel uus kandidaat leida.

Kohtuniku kandidaadi nimetavad ametisse liikmesriikide valitsuste esindajad. Kohtuniku ametiaeg algab 6. oktoobril 2021 ja kestab kuus aastat.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: