Ministeerium plaanib leevendada majutusteenuse osutamise nõudeid

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Hotell Ibise sisevaated Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt (RE) saatis kooskõlastusringile ja arvamuse avaldamiseks majutusteenuse osutamise nõuete määruse eelnõu, mille eesmärk on lihtsustada majutusettevõtjate tegevust ja vähendada nõuete hulka ja detailsust.

Uue määrusega muutuvad majutusteenuse osutamise reeglid paindlikumaks ja ettevõtjate jaoks arusaadavamaks, nõuete hulk ja detailsus väheneb, samuti vähenevad ettevõtja kulud nõuete täitmiseks.

Uus määrus ei näe enam ette detailides täpseid nõudeid teenuse sisule, näiteks ei nähta ette loetelu kohustuslikust mööblist, muust sisustusest ega lisateenustest (nt hommikusöök), samuti ei reguleerita enam sisustuselementide mõõte ega ruumide pindala.

Riigikogu võttis mullu sügisel vastu turismiseaduse ja tarbijakaitseseaduse muutmise seaduse, millega muutusid nii majutusteenuse osutamise mõiste kui majutusettevõtete liikide kirjeldused.

Turismiseaduse muudatused jõustuvad 1. mail 2021 ning seetõttu vajas ka senine ministri määrus "Nõuded majutusettevõttele" tervikuna ülevaatamist ja muutmist.

Eelnõu koostamise käigus konsulteeriti eri ministeeriumide, turismiettevõtjate katusorganisatsioonide ja turismivaldkonna liitudega, samuti järelevalveasutustega ja EAS turismiarenduskeskusega.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: