Mullu sügisel renoveeritud Sillamäe kesktänav juba laguneb

Foto: ERR

Eelmisel aastal põhjaliku renoveerimise läbinud Sillamäe kesktänav on hakanud juba lagunema. Miks tekivad teele suured praod, seda veel ei teata, kuid kahtlustatakse ebakvaliteetset ehitustegevust. Ehitaja sõnul on kõik tehtud vastavalt projektile ja normidele

See, et teed lagunevad, ei ole üllatus. Aga tavaliselt peavad nad vähemalt garantiiaja vastu. Sillamäe kesktänava esimese osa rekonstrueerimine lõppes eelmise aasta novembris. Vähem kui poole aastaga on ilmunud probleemid Sõtke jõge ületaval lõigul.

Sillamäe abilinnapea Aleksei Stepanovi sõnul pole lagunemine õnneks ohtlik liiklejatele. "See pole olukord, kus me peame ülikiiresti reageerima, nii pea kui ilmastik lubab, me sellega ka tegeleme," lausus Stepanov, kelle sõnul on probleemist teavitatud nii teed ehitanud ettevõtet N&V ja omanikujärelevalvet teostanud Insten projekti.

ERR-i palvel olukorda fotode abil analüüsinud teedeinsener Ain Kendra nentis, et tegu on tõenäoliselt ehituspraagiga, mida võis võimendada veerikas asukoht.

"Tegemist on selgelt vuugipragudega, pikivuugipragudega. Asfalt paigaldatakse paanidena ja need paanid peavad omavahel kokku minema. Tundub, et need paanikohad on sattunud sõidujälge. Seda ei tohi kunagi olla ehk see on puhtalt tehnoloogia rikkumise küsimus," leidis Kendra.

Eksperdi sõnul peaks lähiaeg näitama, kui sügavale probleem ulatub ehk kas mure piirdub vaid asfaldiga või võivad hädad olla põhjustatud valest aluspinnasest.

"Kui paari kuu pärast on seal ka võrkpraod, on selge, et põhjus on külmakerkes, ja siis ei ole midagi muud teha kui külmakerkeline materjal välja vahetada," lausus Kendra.

Tee teinud ettevõte N&V kinnitas kirjalikus vastuses, et töö sai tehtud projekti ja kehtivate normide järgi ning kannatada saanud lõik remonditakse sobivate ilmade tulekul.

Hoolimata tekkinud probleemist usaldas linn sel aastal algava Sillamäe kesktänava teise osa rekonstrueerimise samale ettevõttele. "Reeglina töövõtja kohustused on fikseeritud hankedokumentides ning töövõtja selgub hankemenetluse käigus ja töövõtjaks osutub firma, kellel on vastav kompetents. pädevus ja kogemus. Midagi ette heita meil ehitajale praegu ei ole, aga kindlasti me hoolikalt jälgime lepingut," sõnas Aleksei Stepanov.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: