Kell 20 "Suud puhtaks": kas Eesti vajab vaenukõne seadust?

Teisipäevases Postimehes avaldatud uudises tõdes justiitsminister Maris Lauri, et töö vaenukõne seaduse eelnõuga, mida valitsus oma saja esimese tegutsemispäeva tööde seas nimetas, on pandud pausile. See annab hea võimaluse järele mõelda, mida me vaenukõne seadusega muuta tahame ning seda tänane saade "Suud puhtaks" teebki.

Ühed ütlevad, et vaenukõne piiramine võib viia vaba sõna matusteni ning olemasolevad seadused lubavad juba praegu vaenu õhutamise eest karistuse määrata. Teised aga näevad, et praegune karistusseadus ei ole piisav - seda on täheldanud ka Euroopa Komisjon. Kas üldse ja millist vaenukõne seadust Eesti vajab?

Saates arutlevad endine peaprokurör Lavly Perling, justiitsminister Maris Lauri, vandeadvokaat Liisa Linna, Eesti Ekspressi ajakirjanik Mikk Salu, jurist Reimo Mets, kunstnik Sten Eltermaa ja kolumnist Sergei Metlev.

"Suud puhtaks" algab ETV-s teisipäeval kell 20. Saate meeskond ootab vaatajate küsimusi, arvamusi ja mõtteid automaatvastaja numbril 69 88 954 ja aadressil [email protected] Otsesaate ajal on avatud telefoniliin vaatajate küsimusteks ja kommentaarideks.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: