Otse kell 14 riigikogu istung: lisaeelarve esimene lugemine

Koroonakriisi mõjude leevendamiseks koostatud lisaeelarve läheb kolmapäeval riigikogus esimesele lugemisele. Kell 14 algavat riigikogu istungi saab otsepildis jälgida ERR-i portaalis. Lisaeelarve esimene lugemine on päevakorras kuues punkt.

Lisaeelarve maht on ligi 641 miljonit eurot. Lisaeelarvega suunatakse raha muu hulgas töötasu toetusteks ja haigushüvitisteks, erihoolekandele ja rehabilitatsioonile, vaktsineerimise korraldamiseks ja kriisijuhtimiseks.

Ka on lisaeelarves pensioni teise samba maksed peatanud inimestele ette nähtud kompensatsioon 117 miljoni euro ulatuses. Rahandusministeeriumi hinnangul on lisaeelarve negatiivne mõju valitsussektori nominaalsele eelarvepositsioonile sel aastal 453 miljonit eurot, kuna toetuste kasutamine toob riigile maksuraha osaliselt tagasi.

Rahandusministeeriumi uus majandusprognoos avalikustatakse 5. aprillil ning selles võetakse täies ulatuses arvesse lisaeelarve tervikmõju riigirahandusele ja majandusele.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: