Otse kell 8.30: Pentus-Rosimannus selgitab riigikogu erikomisjonile lisaeelarvet

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon arutab neljapäeva hommikul avalikul istungil majanduse ja rahanduse olukorda ning saab rahandusminister Keit Pentus-Rosimannuselt ülevaate 2021. aasta lisaeelarve meetmetest. Kell 8.30 algavat istungit saab otsepildis jälgida portaalis ERR.ee.

Istungile on kutsutud lisaks rahandusminister Keit Pentus-Rosimannusele rahandusministeeriumi esindajad, sotsiaalministeeriumi ning riigikontrolli esindajad.

Komisjoni esimehe Urmas Reinsalu (Isamaa) sõnul vajavad kriisist kõige enam puudutatud valdkonnad kahtlemata teotust, kuid oluline on jälgida, et raha oleks suunatud õigesse kohta ja meetmete rakendamisel oleksid reeglid selged ja kõigile üheselt arusaadava.

Lisaraha on planeeritud tervishoiusüsteemile viirusega toimetulekuks, tööturuteenuste ja -toetuste suurendamiseks, piirangutest tulenevate kahjude leevendamiseks kriisist otseselt mõjutatud sektorites ning kriisist väljatulemise kiirendamiseks. 

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: