Eluasemelaenude keskmine intressimäär langes 2,11 protsendile

Coop Pank
Coop Pank Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eluasemelaenude keskmine intressimäär oli veebruaris 2,11 protsenti, mis on 0,03 protsendipunkti madalam kui eelmisel kuul, olles ühtlasi viimase kolme aasta kõige madalamal tasemel.

Eesti Panga teatel kasvas kodumajapidamistele antud laenude ja liisingute jääk aastaga 4,4 protsenti ja küündis 10,7 miljardi euroni. Kodumajapidamiste laenudest moodustavad peamise osa eluasemelaenud, mida on kokku võetud 8,7 miljardi euro väärtuses.

Ka tähtajaliste hoiuste intressimäärad olid veel madalamad kui eelmistel kuudel. Tähtajaliste hoiuste puhul oli see 0,58 protsenti, selgub keskpanga andmetest.

Kodumajapidamiste hoiuste maht kasvas aastaga 14,9 protsenti, jõudes 10,9 miljardi euroni. Aastakasv saavutati peamiselt tänu residentide hoiustele.

Mitteresidentide osakaal hoiusejäägis oli 12 protsenti. Näitaja kahanes aastaga 1,1 protsendipunkti.

Krediidiasutuste varad kasvasid aastaga 23,8 protsenti 34,9 miljardi euroni. Aastakasv saavutati peamiselt tänu väärtpaberiportfelli kasvule.

Liisinguettevõtete varad langesid 4,2 protsenti 2,9 miljardile eurole.

Hoiuste maht krediidiasutustes jõudis 24,6 miljardi euroni, suurenedes eelmise kuuga võrreldes 2,6 protsendi ehk 614 miljoni euro võrra ja aastaga 24,3 protsendi ehk 4,8 miljardi euro võrra. Aastast kasvu mõjutasid kõige enam residentidest mittefinantsettevõtete hoiused.

Krediidiasutuste laenuportfellist moodustasid üle 60 päeva viivises olevad kodumajapidamiste ja mittefinantsettevõtete laenud 86,1 miljonit eurot ehk 0,5 protsenti, aasta tagasi samal perioodil oli vastav näitaja 0,6 protsenti. Viivises olevatest kodumajapidamiste ja mittefinantsettevõtete laenudest kasvas aastaga vaid kodumajapidamiste tarbimislaenude maht.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: