Laupäevast ei tohi Peipsi järvistul jääle minna

Jäätunud Peipsi järv.
Jäätunud Peipsi järv. Autor/allikas: PPA

Kuivõrd Peipsi järve jää on ohtlikult õhuke, keelatakse alates laupäevast väljumine mistahes moel Peipsi järvele ja seda nii ida kui ka lõuna prefektuuri teeninduspiirkonnas, teatas politsei- ja piirivalveamet (PPA).

Mustvee kordoni juht Jalmar Ernitsa sõnul näitas piirivalvurite neljapäevane jääluure, et Lämmi- ja Pihkva järvel on jääkate vähem kui päeva jooksul muutunud sedavõrd õhukeseks, et sinna enam ühelgi moel 26. märtsist peale ei lubata.

Tema sõnul on ohtlikult õhukeseks on kahanenud ka Peipsi järve jää, mistõttu keelatakse alates laupäevast, 27. märtsist väljumine mistahes moel ka Peipsi järvele ja seda nii ida kui ka lõuna prefektuuri teeninduspiirkonnas.

Ühtlasi keeletakse laupäevast jääle minek ka Narva veehoidlale, mis tähendab, et alates 27. märtsist keelatakse jääle minek kõigile piiriveekogudele.

Neljapäevane hõljukipatrull tuvastas, et Peipsi kaldaaladel on väga paljudes kohtades juba lahtine vesi ning jääsupp, mis inimest ega sõidukeid enam pikalt turvaliselt ei kanna. Kuni laupäevani on veel lubatud jalgsi ja maastikusõidukitega väljumine Peipsi järvele, et kalurid saaksid ära teha veel viimased käigud ning järvest välja noppida sinna paigaldatud võrgud.

"Kuna jääolud on järve piires väga erinevad, kaldaäärtesse on tekkinud praod ja olukord järvel võib muutuda kiiresti, tuleb väljudes kindlasti olla äärmiselt tähelepanelik ja ettevaatlik," ütles Ernits.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: