Prantsuse prokurörid nõuavad Ikea trahvimist nuhkimise eest

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>

Prokurörid nõuavad Rootsi mööblihiiu Ikea Prantsusmaa tütarfirma trahvimist kahe miljoni euroga oma sadade töötajate järele nuhkimise eest.

Nõutav trahv on veidi üle poole maksimumsummast, mida Prantsuse seadused võimaldavad, ning moodustab vaid kübeme Ikea aastakasumist, mis oli mullu 1,5 miljardit eurot.

Prantsusmaa Ikea ja tema mitme endise juhi vastu on esitatud muu hulgas süüdistused isikuandmete ebaseaduslikus kogumises, ebaseaduslikult kogutud isikuandmete vastuvõtmises ja tööalase usalduse rikkumises. Osa neist süüdistustest näeb ette kuni 10-aastase vangistuse.

Prokuröride sõnul kogus Ikea Prantsusmaa haru infot sadade töötajate kohta, seal hulgas ka konfidentsiaalset infot õigusrikkumiste kohta.

"Siin on kaalul meie eraelude kaitsmine ohu, massilise jälgimise ohu vastu," ütles teisipäeval prokurör Pamela Tabardel. Ta avaldas lootust, et kohus saadab firmadele "tugeva sõnumi".

Kohus uurib Ikea tegevust aastatel 2009-2012, kuid prokuröride sõnul algas selline tegevus kümmekond aastat varem.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: