Fotod: Pirita kloostris hakkas tööle uus sissepääsusüsteem

Pirita linnaosavalitsus lasi Pirita kloostri varemetesse paigaldada uue väravate süsteemi, kaheeurose pileti saab soetada mobiiltelefoniga.

Mullu suvel Birgitta orduga kloostri kasutamise asjus kokkuleppele jõudnud Tallinna linn lasi kloostri väravatele paigaldada uue piletisüsteemi, raha selleks tuli Pirita linnaosavalitsuse eelarvest. Kogu piletitulu läheb samuti linnaosa eelarvesse ning seda kasutatakse kloostri rajatiste hooldamiseks, ütles Pirita linnaosavanem Tõnis Liinat ERR-ile.

Kui Birgitta ordu küsis varem kloostrialale sisenemise eest viis eurot, siis Pirita linnosavalitsus kehtestas hinnaks kaks eurot. Soodustusi ei ole.

Piletiautomaadiga toimetamine ei peaks kellelegi probleeme valmistama, instruktsioonid on olemas neljas keeles: eesti, soome, inglise ja vene keeles, ütles Liinat.

Liinati sõnul läheb juba tänavu kloostri aia vahetamiseks 40 000 eurot ning paekiviseina plaatide vahetamiseks 20 000 eurot. Eeldatavalt piletitulu seda ei kata, kuid kuivõrd tegu on esimese hooajaga, mil linnaosa ise piletitulu kasseerib, ei saa Liinati sõnul praegu prognoosida, milline saab tulu olema.

Varemete alale paigaldas linnaosavalitsus ka kaameravalve, otsepilti jälgib linna munitsipaalpolitsei.

Pikalt Pirita kloostri kasutamise viiside üle vaielnud Tallinna linn ja Püha Birgitta ordu allkirjastasid mullu juulis koostöölepingu, millega lepiti kokku Pirita kloostri varemete ja ajaloolise kalmistu säilimise, matmis- ja pühapaigale kohase kasutamise ning ühistest huvidest lähtuvate tegevuste korraldamine.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: