Bulgaaria parlamendivalimistel prognoositakse valitseva partei võitu

Foto: SCANPIX/REUTERS/Spasiyana Sergieva

Bulgaaria parlamendivalimistel ennustatakse edu valitsevale parteile Kodanikud Bulgaaria Euroopaliku Arengu Eest ehk Gerbile. Valitsuskõnelused ähvardavad tulla ülirasked, sest mitte ükski poliitiline jõud ei taha Gerbi ja praeguse peaministri Boiko Borisoviga koostööd teha.

Bulgaarias elab 6,7 miljonit hääleõiguslikku kodanikku. Valimiskastide juurde jõudis neist siiski suhteliselt vähe, sest paljud kartsid jaoskonnast koroonat saada.

"Suurt osavõttu neist valimistest ma ei oota, inimesed kardavad koroonat ja pelgavad ka valimismehhanismi," rääkis kohalik valjia Silvia Borisova.

Gerb, mis pole ainult lühend parteinime sõnade esitähtedest, vaid tähendab bulgaaria keeles ka riigivappi, peaks saama 28 kuni 29 protsenti häältesaagist ja jääma seega edasi suurimaks parlamendiparteiks. Seda hoolimata süüdistustest, et varem klassikalist konservatismi esindanud partei kaldub järjest rohkem populismi ning muutub ka järjest korruptiivsemaks.

Korruptsiooni peavad suurimaks probleemiks nii kodanikud, kui ka opositsioonipoliitikud. "Ma hääletasin muutuse ja stabiilsuse poolt, et me tõuseksime kõikvõimalike edetabelite alumisest otsast üles. Hääletasin korraliku, ausa ja solidaarse Bulgaaria poolt, mis ei jäta kedagi kriisis üksi, vaid kannab igaühe eest hoolt," sõnas Bulgaaria Sotsialistliku Partei juht Kornelia Ninova.

Valimiste teist kohta ennustataksegi sotsialistidele, kes on ka suurim opositsioonijõud. Kolmandaks peaks jääma populistlik partei Selline Rahvas.

Ehkki ka Gerbi populismis süüdistatakse, ei õnnestu neil ilmselt siiski Sellise Rahvaga koalitsiooni moodustada. Ainuke poliitiline jõud, kellega Gerb poliitikavaatlejate hinnangul praegu üldse läbi räägitud saab, on etniliste türklaste pisierakond Õiguse ja Vabaduse Partei.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: