"AK. Nädal" uuris inimestelt, kust võiks alustada piirangute leevendamist

Foto: Olev Kenk/ERR

Mitmes riigis on valminud või valmimas ühiskonna järk-järgulise avamise kavad. "Aktuaalne Kaamera. Nädal" uuris, kuivõrd Eestis oodatakse piirangute leevendamist ja mis valdkonnast võiks alustada.

"Ma ootan juba seda väga ja kõigepealt võiks avada need ehituspoed ja asjad. Praegu ütleme ehitajatel on ehitusmaterjali kättesaamisega suur probleem. Peab helistama ja tuleb vale kaup ja mine jälle ümber vahetama," rääkis üks Pärnu elanik.

Teiste Pärnu elanike hinnangul võiks avada riide- ja jalatsipoed, kuna talvega on riided lastele väikseks jäänud, samuti võiks tasapisi teha uksed lahti tööstuskaupu ja mööblit müüvad poed. Üks inimene märkis, et nii kaua kuni oht püsib võib piiranguid edasi pidada.

Mitme Paide elaniku sõnul oleks kõige ohutum siiski alustada kooli lubamisest.

"Mina ei oota veel piirangute leevendamist, sest tänu meie pingutustele on näitajad küll paranenud, aga natuke vara on veel loorberitele puhkama jääda," märkis üks Paide elanik.

Jõhvis elava mehe sõnul oleks piirangute järk-järguline leevendamine majandusele kasulik, aga peamiselt haridusele ja laste spordile.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: