Teisipäevast tõusevad piirkiirused eraldatud sõidusuundadega maanteedel

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Kõrgemad piirkiirused suvehooajal. Autor/allikas: Transpordiamet

Transpordiamet tõstab suurimat lubatud piirkiirust neljarajalistel ja 2+1 eraldatud sõidusuundadega maanteedel. Kaherajalistel teedel jääb lubatud suurimaks sõidukiiruseks 90 km/h.

120 km/h on lubatud sõita Tallinn–Tartu–Võru–Luhamaa maantee 24-kilomeetrisel Kose–Võõbu lõigul valgel ajal ja heades teeoludes.

110 km/h on lubatud 158 kilomeetril 2+2 teelõikudel Tallinn–Narva, Tallinn–Tartu–Võru–Luhamaa, Tallinn–Pärnu–Ikla maanteedel ja Tallinna ringteel.

Eelmise aastaga võrreldes on lisandunud Tallinna ringteel Luige–Saku teelõik, mistõttu on 110 km/h lubatud Jüri ja Saue vahelisel 17-kilomeetrisel lõigul kogu ulatuses.

Samuti valmis sügisel Tallinna–Narva maanteel Aaspere–Haljala teelõik, kus lisandus 7 km suvise 110 km/h piirkiirusega 2+2 maanteed.

100 km/h on lubatud 31 kilomeetril peamiselt 2+1 teedel. Nendel teelõikudel piirkiirus ei muutu, seal oli 100 km/h lubatud ka talvel.

Transpordiamet tuletab üksiti meelde, et kuna ilm võib kevadel olla veel heitlik ning öösiti võib esineda ka miinuskraade, siis tuleb kindlasti jälgida ilma- ja teeolusid ning lähtuda sõidukiiruse valikul neist.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: