Sinilille heategevusoksjonile annetas esemeid 23 inimest

Foto: Kaitsevägi

Nädal aega toimub Sinilille heategevusoksjon, mille tulu läheb Eesti veteranide ja vigastatud sõjameeste toetamiseks. Tänavu aitab netis toimuva oksjoni tulu Narva haiglat seadmete soetamisel, MTÜ-l Peaasjad edendada vaimset tervist, invaspordi liitu ja Viljandi linna, kuhu rajatakse välijõusaal.

Oksjonikraam on mitmekesine - selle hulgas on palju avalikkusele tuntud inimeste isiklikke asju, mille omanikud tulid vastu naiskodukaitse üleskutsega midagi oksjonile loovutada.

Anu Välba annetas oksjonile saate "Hommik Anuga" kruusi ja ühe kaelakee, mis tal on saates kaelas olnud.

Ilmar Raag annetas pussnoa, mis on spetsiaalselt talle valmistatud. Selle peal on ka kaitseliidu Toompea malevkonna logo. Raag on sellega kolm-neli aastat metsas käinud ja nüüd otsib puss uut kodu.

"Annetajaid on kokku 23 inimest. Mõned inimesed andsid mitu enda asja - näiteks Hendrik Sal-Saller andis kaks raamatut," tutvustas naiskodukaitse arendusspetsialist Elisa Jakson.

Eestis on misioonidel käinud üle 3000 sõduri. Üks neist, rindekunstnik Karl Erik Talvet on visandanud igapäevaelu maailma liivastes piirkondades, kus tema ja ta kamraadid on viibinud. Näiteks skitsid, mis on valminud Malis missioonil olles. Need on pildid Eesti sõdurite igapäevaelust.

Pakkumised algavad kahest eurost. Praeguseks on kõigile esemetele pakkumisi tehtud, mistõttu ükski annetaja oma asju tagasi enam ei saa.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: