Narva haigla uus juht on Ago Kõrgvee

{{1617957060000 | amCalendar}}
Foto: Tartu Ülikooli kliinikum

Sihtasutuse Narva Haigla nõukogu valis neljapäeval haigla uueks juhatuse liikmeks Tartu Kiirabi kauaaegse juhi Ago Kõrgvee, kes peaks ametisse asuma maikuu jooksul.

Kõrgvee on Eestis tunnustatud antestesioloog ja intensiivraviarst ning kardioloog, mitmete  meditsiiniasutuste ülesehitaja. Praegu töötab ta Tartu Ülikooli kliinikumi anestesioloogia ja intensiivravi kliiniku direktorina.

Alates 2020. aasta novembrikuust on ta toetanud Narva haigla COVID-osakonna tööd. 

Haigla juhi konkursil osales üheksa inimest, kellest seitse oli meditsiinilise kõrgharidusega ja kvalifitseerus konkursile.

Haigla nõukogu esimehe, Narva linnapea Katri Raiki sõnul sai otsustavaks Kõrgvee selge, konkreetne ja julge visioon Narva haigla arengust, sealhulgas ravi- ja töökeskkonna kaasajastamisest.

Kõrgvee rõhutas oma visioonis meeskonna loomise ja tugevdamise vajadust, kogu haigla personali kaasamist ning riigi toe vajadust regionaalse lähenemise tugevdamiseks Eesti meditsiinis.

"Narva haiglast peaks saama normaalne hea ravikvaliteediga Eesti haigla ja temast võiks ja peaks saama üks ülikooli kliinikumi baas, kus soovivad töötada nii noored arstid kui ka residendid. Ja see on nii lähem kui ka kaugem eesmärk - teha Narva haiglast täiesti konkurentsivõimeline haigla," rääkis Kõrgvee "Aktuaalsele kaamerale".

" Ma kavatsen ka jätkata tööd ülikooli kliinikumis nõunikuna, et me tõepoolest saaksime ülikooli kliinikumi poolt igati toetada Narva haigla arengut ja teha head koostööd," lisas ta.

Praegu täidab Narva haigla juhatuse liikme kohustusi dr Olev Silland, Narva haigla pikaaegne juht. Uus juht asub plaani kohaselt ametisse maikuu jooksul.

Tänavu märtsis lahkus haigla juhatusest Narva endine linnapea Aleksei Jevgrafov, kes pärast ametist tagandamist asus mullu detsembris Narva haiglat juhtima.

 

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: