Narvakad oskasid rekordsooja kevadpäeva nautida

Foto: Siim Lõvi/ERR

Esmaspäev oli selle kevade kõige soojem päev. Riigi ajalooline soojarekord jäi püsima, kuid Narvas tõusis temperatuur 20,5 kraadini. Nii soe pole piirilinnas 12. aprillil kunagi varem olnud. Narva elanikud kasutasid juhust ja tõttasid jõepromenaadile sooja ilma nautima.

Narva jõepromenaad on justkui piirilinna kraadiklaas. Mida soojem ilm, seda rohkem rahvast jõekaldale koguneb. Umbes kilomeetri pikkusel kaldapealsel saab sportida, ratastega sõita või lihtsalt jõe voolamist jälgida. Päeva soojarekord narvakatel märkamata ei jäänud.

"Loomulikult märkasime. Tulime õue, võtsime lapse lasteaiast kaasa, lapsel on hea ilmaga mõnus olla," ütles narvakas Andres. "Siin on hea, jõgi, värske õhk,
Venemaad on näha."

"Märkasin, soe on. Kuid riietusin nii, nagu sügisel: jalatsid on sügisesed, mütsike on veidi õhem, kuid sõrmikuid kannan ikkagi, armastan sooja. Ega meil Narvas rohkem kusagil jalutada pole, see on parim koht," ütles Irina.

Ainsana olid soojarekordi üle pahased kalurid. Nii sooja kevadilmaga Narva jõe kalad sööta ei võta.

"Muidugi märkasin. Kuidas siis mitte märgata! 20 kraadi vahet, nii suur temperatuurikõikumine, seepärast kala ei näkkagi," pahandas kalamees Nikolai. "Kui vesi kuue kraadini soojeneb, siis saab ka kala. Temperatuur mõjub kalale tublisti."

Kalurite lohutuseks võib öelda, et ilus ilm kaua ei püsi. Juba teisipäevaks ennustatakse Narva vihma.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: