Maksebilansi jooksevkonto oli veebruaris 14 miljoni euroga miinuses

Keskpanga kiirhinnangu järgi oli Eesti maksebilansi jooksevkonto 2021. aasta veebruaris 14 miljoni euro suuruses puudujäägis, samal ajal aasta tagasi aga 85 miljoni euroga ülejäägis.

Kaupade väljavedu kasvas kolm protsenti, samas kui sissevedu kasvas 10 protsenti ning kaupade konto saldo jäi 75 miljoni euro suurusesse puudujääki, selgus Eesti Panga statistikast.

Teenuste eksport vähenes aastatagusega võrreldes 16 protsenti ja import 22 protsenti. Teenuste saldo jäi aastatagusele tasemele ja oli 143 miljonit eurot. Reisi- ja veoteenused olid jätkuvalt madalseisus nii ekspordi kui ka impordi poolel.

Tulude väljavool suurenes 83 miljoni euroni. Tänu Euroopa Liidu taristutoetuste aktiivsele kasutamisele oli kapitalikonto 37 miljoni euro suuruses ülejäägis ning jooksev- ja kapitalikonto kokku moodustasid 22 miljonit eurot, mis tähendab, et Eesti oli teiste riikide suhtes netolaenuandja.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: