Läti erakondadest ei ulatu ühegi toetus üle 10 protsendi

Läti erakondade toetus märtsis 2021.
Läti erakondade toetus märtsis 2021. Autor/allikas: LSM

Märtsis olid Läti populaarseimad erakonnad Üksmeel ja Rahvuslaste Ühendus, ilmnes kolmapäeval Läti rahvusringhäälingu poolt SKDS-ilt tellitud küsitlusest.

Küsimusele, kelle poolt nad hääletaks, kui parlamendivalimised toimuks homme,  vastas 9,9 protsenti Üksmeel ning 7,3 protsenti Rahvuslaste Ühendus.

Roheliste ja Maarahva Liidu poolt oli märtsis valmis hääletama 6,4 protsenti, Uue Ühtsuse poolt 6,3 protsenti protsenti.

Arengu Poolt/Jah! saanuks 5,1 protsenti häältest, ülejäänud erakondade toetus oli alla viie protsendi. Edumeelseid toetas 4,2 protsenti, uuskonservatiive 3,9 protsenti, Aldis Gobzemsi Seadust ja Korda 3,7 protsenti valijaist.

Vene Liidu poolt hääletanuks 2,9, Läti Regioonide Liidu poolt 2,6 protsenti. Kellele Kuulub Riik kukkus vähem kui ühe protsendi toetajatega pingereast välja.

28,3 protsenti küsitletuist ei teadnud, kelle poolt hääletada, 17,5 ei kavatsenud valimistel osaleda. Küsitleti 1806 kodanikku vanuses 18-75 eluaastat.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: