Leedu leevendab järgmistel nädalatel piiranguid

Vaktsineerimiskeskus Vilniuses.
Vaktsineerimiskeskus Vilniuses. Autor/allikas: SCANPIX/15min.lt

Leedu valitsus otsustas neljapäeval leevendada järgmise kahe nädala jooksul kauplemist, kultuuriüritusi, spordi- ja toitlustusasutusi puudutavaid meetmeid.

Kinod ja teatrid tohivad avada uksed 19. aprillist, lubatud on korraldada ka publikuga üritusi nii sees kui väljas. Valitsus kaalus esialgu piirata lubatud külastajate arvu 50 inimeseni, kuid otsustas lõpuks seda suurendada 150-ni. Ühes saalis tohib istuda vaid kuni 30 istekohal.

Lisaks tohivad uksed avada ka ostukeskustes seni suletud olnud poed, kuid peavad nädalalõppudeks siiski suletuks jääma.

22. aprillist alates tohivad uksed avada ka välikohvikud, ühes lauas tohib einestada vaid kuni kaks inimest. Toitlustusasutused võivad olla avatud vahemikus 7.00–21.00. Uksed võivad avada ka sadamate ja lennujaamade toidukohad.

Spordisaalid võivad tööd alustada alates 26. aprillist, kuid peavad tagama, et ühe inimese käsutuses on 20 ruutmeetri suurune ala. Rühmatreeningutel ei tohi lisaks treeneritele osaleda üle viie inimese.

Piiranguid leevendatakse ka inimeste jaoks, kellel on kas viiruse läbipõdemisest saadud immuunsus, või keda on vaktsineeritud. Nad võivad olla kuni kümne inimese suurustes rühmades, kasutada ühistransporti ja olla avalikes kohtades lähikontaktis, osaleda pereüritustel ja ekskursioonidel.

Sellised inimesed võivad külastada kõigi hoolekandeasutuste elanikke ja haiglapatsiente ning neile on lubatud ka pidude korraldamiseks ruume üürida.

Tööle tagasi minejad peavad tegema ennetava koroonaviiruse testi.

"Loome lähinädalateks ennustatava keskkonna, et kellelegi ei tuleks üks või teine otsus suure üllatusena ning siis nende kahe nädala jooksul teeme jälle ettevalmistusi järgmiseks kaheks nädalaks," lausus peaminister Ingrida Šimonyte valitsuse nõupidamisel.

Kõik ärid, mis nüüd uuesti uksed võivad avada, olid suletud alates novembri algusest, mil Leedus kehtestati teised viirusepiirangud.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: