Tallinn vabastab väliterrassid renditasust suve lõpuni

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Välikohvik Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallina linnavalitsus plaanib vabastada linna maal asuvad söögikohtade väliterrassid renditasust kuni suve lõpuni.

Pragu on väliterrassid vabastatud renditasust juuni lõpuni, linnavalitsusel on plaanis pikendada tasust loobumist suve lõpuni, ütles kolmapäeval linnapea Mihhail Kõlvart.

"Praegu saame teha seda juuni lõpuni, kuna pikemaks perioodiks tuleb taotleda järjekordselt riigiabi luba. Praktika näitab, et koroonaga seoses ei võta see kaua aega ja otsused on positiivsed," lausus Kõlvart.

Praegu on Tallinnal koostamisel taotlus abimeetmete riigiabina heaks kiitmiseks tähtajaga 30. juuni 2022, kui see riigiabi luba saadakse, pikendab linn esialgu väliterrassidele soodustust 31. augustini.

Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu sõnul pikendatakse soodustusi linnale kuuluvatel äripindadel tegutsevatele ettevõtetele, nagu näiteks toitlustajad ja kauplejad ning ka linna pindadel tegutsevatele spordiklubidele.

Tallinn ei võta praegu mai lõpuni linnale kuuluvate äriruumide eest üüri toitlustuse, kaubanduse, teeninduse, hariduse, alushariduse, hoolekande, spordi, huvitegevuse, noorsootöö, kunsti, kultuuri ja meelelahutuse tegevusalal tegutsejatelt.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: