Kohus võttis Haapsalus pussitamises kahtlustatava vahi alla

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Maja Haapsalus, kus veretöö aset leidis Autor/allikas: Juhan Hepner/ERR

Prokuratuur taotles kolmapäeval kohtus Haapsalus kolme inimese pussitamises kahtlustatava mehe vahistamist kaheks kuuks, kohus nõustus taotlusega.

"Teda kahtlustatakse mõrvas, mis seisnes kolme inimese noaga löömises. Löömise tagajärjel suri üks inimene ja teised said nii tõsiselt viga, et vajasid haiglaravi. Lisaks sellele kahtlustatakse teda eelmisel aastal toime pandud neljas kehalise väärkohtlemise juhtumis, kusjuures kõigil kordadel on mees kahtlustuse järgi olnud alkoholijoobes," selgitas prokurör Indrek Kalda.

"Seoses ühe varasema õigusrikkumisega on ta suunatud alkoholisõltuvusravile, kuid seda ta ei läbinud," tõdes prokurör. "Seega on tõsiseltvõetav oht, et vabaduses võiks mees uuesti vägivaldseks muutuda ning ohustada kellegi elu ja tervist," lisas ta.

Mõrv on raske esimese astme kuritegu, mille eest on karistusena ette nähtud vangistus kaheksast aastast kuni 20 aastani või ka eluaegne vangistus.

Juhtunu asjaolude selgitamiseks alustatud kriminaaluurimist viib läbi Lääne prefektuur ja juhib Lääne ringkonnaprokuratuur.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: