Narva tuleb 200 miljonit maksev veepuhastusseadmete tehas

{{1619152140000 | amCalendar}}
Foto: Jürgen Randma (Riigikantselei)

2025. aastaks peaks Narvas valmima täisrobotiseeritud veepuhastussüsteemide tehas, mille investeeringu suurus on 200 miljonit eurot.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt ütles, et tehas panustab oluliselt piirkonna majanduskeskkonda ja sel on laialdane sotsiaalmajanduslik mõju.

"See ei jää kindlasti viimaseks miljardite potentsiaaliga investeeringuks ja ma vaatan Ida-Virumaa tulevikku optimistlikult," ütles Sutt.

Aquaphor International OÜ juhatuse liikme Joseph L Shmidti sõnul alustab Aquaphor sel suvel kodustes majapidamistes ja ettevõtetes kasutamiseks mõeldud uute keskkonnasõbralike veepuhastusfiltrite piloottootmisega.

"Märtsis 2022 alustame juba uue põlvkonna filtrite väikesemahulist tootmist 11 000 ruutmeetri suuruses tehases, mille ehitamisega oleme Narvas juba alustanud. Uue põlvkonna filtrite täisvõimsusel tootmise tehas on plaanis ehitada ja käivitada kolme aasta jooksul alates tänasest. Selle tehase kõige tõenäolisem asukoht oleks just Ida-Virumaal, juhul kui kõik osapooled täidavad oma panuse, mis on fikseeritud kavatsuste protokollis."

Tehas annaks tööd ligi 700 inimesele, kellest paarsada oleksid välisspetsialistid.

Piirkonda rajatakse uusi üürikortereid, pakutakse ingliskeelset kooliharidust ja tõstetakse meditsiiniteenuste kvaliteeti.

"Iga ettevõtte konkurentsivõime sõltub selles tehases töötavast kollektiivist. Meie jaoks on kõige olulisem veendumus, et suur ja pikaaegne investeering ning see kollektiiv on konkurentsivõimelised ka kümne ja 15 aasta pärast. Kas suudate endale ette kujutada inimesi, kes võivad töötada ja teenida suurt palka igas maailma riigis ja linnas, et nende pered sooviksid pikemat aega elada kohas, kus arstiabi ja koolihariduse tase on madal?" rääkis Shmidt.

Vastavalt plaanile valmib Narva tööstusparki uus veepuhastussüsteemide tehas 2025. aastaks. Eelduseks on tööstuspargi kolmanda etapi detailplaneeringu koostamine ja kehtestamine ning tootmishoone projekteerimine ja ehitusloa väljastamine 2023. aasta teise kvartali lõpuks.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: