Haigekassa otsib suurvaktsineerimiseks erasektorist lisajõudu

Massvaktsineerimine Sõle spordikeskuses
Massvaktsineerimine Sõle spordikeskuses Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Haigekassa pikendab praeguseid erasektori tervishoiuasutuste COVID-19 vastase vaktsineerimisega seotud lepinguid augusti lõpuni ning kutsub ka teisi eraettevõtteid, millel on eriarstiabi teenuse osutamise luba vaktsineerimisega liituma.

Peamiselt vaktsineerivad inimesi perearstid ja haiglad, kuid vaktsiinitarnete koguste kasvamisel on suurvaktsineerimiseks vaja veel lisajõudu, teatas haigekassa.

Erafirmasid kutsuti esimest korda haigekassaga vaktsineerimise läbiviimiseks lepinguid sõlmima märtsis, neljapäevaks oli lepinguga liitunud asutusi 15.

Haigekassa lepinguga on oodatud liituma kõik erasektori tervishoiuteenuse osutajad, kellel on eriarstiabi teenuse osutamise tegevusluba.

Peaasjalikult ootab haigekassa lepinguga liituma neid eratervishoiuteenuse osutajaid, kes asuvad maakonnakeskustes üle Eesti ehk seal, kus elab rohkem inimesi.

Haigekassa õigusosakonna juhataja Ergo Pallo lisas, et kui teenuseosutaja soovib vaktsineerida ainult suurlinnas, tuleks juurde pakkuda ka mõni väiksem piirkond.

"Meie eesmärk on luua olukord, kus vaktsineerijad asuvad võimalikult paljudes asukohtades üle Eesti," rääkis Pallo.

Kui pakutakse vaktsineerimisteenust väljaspool Harjumaad, Tartumaad, Pärnumaad või Ida-Virumaad, võib vaktsiinisüste teha ka ainult selles tegevuskohas.

Haigekassa tasub ühe süsti eest teenuseosutaja tegevuskohas 5.30 eurot ja väljaspool tegevuskohta ning nädalavahetuseti ja riigipühadel tehtud vaktsiinisüsti eest 7.30 eurot. 

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: