Marks & Spencer jageleb odavketiga röövikukoogi omandiõiguse pärast

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Saksamaa odavpoekett Aldi Autor/allikas: SCANPIX/PA/Peter Byrne

Suurbritannia jaemüügifirma Marks & Spencer (M&S) süüdistab Saksamaa odavpoeketti Aldit röövikukoogi Colini kopeerimises.

M&S süüdistas Aldit juba detsembris röövikukoogi kaubamärgi õiguste rikkumises. Aldi lõpetas oma röövikukoogi versiooni Cuthberti müümise veebruaris. 

Hiljuti alustas Aldi aga uuesti Cuthberti müümist. Odavpoeketi sõnul toetatakse koogi müügist saadud rahaga aga vähivastase võitluse organisatsiooni Teenage Cancer Trust and Macmillan Cancer Support.

"Me armastame heategevust, aga Aldi peaks kasutama oma tegelaskuju," teatas M&S.

Aldi vastas aga sotsiaalmeedias, et nad koguvad raha heategevuseks, mitte advokaatidele. 

Eelmisel nädalal läks M&S koogi kopeerimise pärast ka kohtusse. M&S väidab, et Cuthberti sarnasus Coliniga eksitab tarbijaid. 

Aldi teatas samas, et kutsub teisi supermarketeid liituma, et koguda heategevusorganisatsioonidele raha röövikukoogi müümisega. 

Marks & Spenceri röövikukoogist inspireeritud toodang Autor/allikas: Marks & Spencer

M&S tõi Colini röövikukoogi turule juba 30 aastat tagasi. M&S on aastaid toetanud koogi müügist saadud rahaga ka heategevust.

Suurbritannias müüvad röövikukooke ka teised jaemüügifirmad.

"Turul on teisigi röövikukooke. M&S oleks algusest peale pidanud rakendama nulltolerantsi, et vältida koogi kopeerimist," ütles avdokaadifirma Shoosmithsi intellektuaalse omandi spetsialist Gary Assim.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: