Teadusnõukoda lubanuks lapsed kooli kohe pärast vaheaega

Koolikotid.
Koolikotid. Autor/allikas: Merilin Pärli/ERR

Teadusnõukoda soovitas piirangute leevendamist alustada juba alates 26. aprillist algklasside kontaktõppe taastamisega ning väiksemates gruppides spordi-ja huvitegevuse lubamisega välitingimustes.

"Koolides kontaktõppe taastamisel peab teadusnõukoda oluliseks tagada kooliruumides hajutatus, klassiruumide tõhus ventileerimine ning kasutada maksimaalset õues õppe ja -vahetundide võimalusi," seisis teadusnõukoja soovitustes.

Samuti soovitab teadusnõukoda õpetajate testimist kord nädalas, välja arvatud haiguse läbipõdenud ja vaktsineeritud õpetajatele.

Piirangute leevendamisel on teadusnõukoja hinnangul oluline jälgida, et nakatumiskordaja ei tõuseks taas üle 0,95. Seetõttu soovitab teadusnõukoda piirangutest loobuda järk-järgult ning etapiviisiliselt, jättes iga etapi vahele üks kuni kaks nädalat puhveraega.

"Piirangute leevendamisel peaks eelistama olulisemaid valdkondi ja välitingimustes toimuvaid tegevusi. Samuti on oluline arvesse võtta, kui palju üks või teine tegevus mõjutab nakatumiskordajat R," märkis teadusnõukoda.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: