Viljandimaal hukkus tulekahjus mees

Tulekahju.
Tulekahju. Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Reede pärastlõunal süttis Mulgi vallas kahekordne mansardkorrusega elumaja. Tulekahjus hukkus mees.

Häirekeskus sai kell 14.51 teate, et Mulgi vallas Põlde külas põleb kahekordne elumaja. Maja ümber kõndinud inimeselt saadi info, et majas võib olla inimene.

Päästjate saabumise ajaks põles hoone teine korrus lausleegis. 

Kustutustööde käigus toodi hoonest välja 71-aastase mehe surnukeha.

Tulekahjule pandi piir pea tund hiljem, kell 16.37. Sündmusel osalesid päästemeeskonnad Abja-Paluojalt, Viljandist, Mõisakülast ja Kilingi-Nõmmelt ning kiirabibrigaadid Abja-Paluojalt ja Kilingi-Nõmmelt.

Maja teine korrus hävis tules täielikult, alumine korrus sai suitsu- ja veekahjustusi. Kell 19.13 kustutati tulekahju lõplikult.

Millest tulekahju alguse sai, on praegu vara öelda. Maja esimesel korrusel olid suitsuandurid olemas ja hakkasid ka tööle. Kas teisel korrusel suitsuandurid olid olemas ja mis oli kahjutule tekkimise põhjus, peab selgitama edasine uurimine.

Päästeamet tuletab meelde, et tuleõnnetuste ja elude kaotamise vältimiseks peab hoidma elumajades küttekolded ja elektrisüsteemid korras ning hoonete tuleohutusnõuded täidetud, sest need abinõud aitavad säästa elusid ja vähendada muid kahjusid.

Sel aastal on tulekahjudes kokku hukkunud 16 inimest. Eelmise aasta samal ajal oli tules hukkunuid 14.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: