Swedbanki kvartalikasum püsis tugev, laenud-hoiused kasvasid

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>

Swedbanki Eesti üksuse esimese kvartali kasum oli 37,6 miljonit eurot, võrreldes 2020. aasta esimese kvartaliga oli kasum 2,1 miljoni euro võrra väiksem, tingituna peamiselt suurematest laenukahjumite eraldistest.

Hoiused kasvasid aastaga 18 protsenti, ulatudes kvartali lõpuks 10,676 miljardi euroni.

Esimeses kvartalis väljastas Swedbank eraisikutele uusi laene kogusummas 262 miljoni euro eest ja ettevõtetele 286 miljoni euro eest. Eraklientide ja äriklientide laenumahud kasvasid kolm protsenti, kokku 8,585 miljardi euroni.

Laenuportfell jätkas kasvamist, nõudlus kodulaenu järele on märkimisväärselt suurenenud, märkis pank.

Panga tulud suurenesid aastaga viis protsenti 86,8 miljoni euroni, peamiselt suuremate kindlustuse ja finantstulude mõjul. Puhas intressitulu vähenes neli protsenti, vähenemise taga oli peamiselt väikefinantseerimise portfelli langus.

Puhas teenustasutulu kasvas neli protsenti, peamiselt maksete ja muude teenustasude tõttu.

Puhastulu finantsinstrumentidelt kasvas 3,8 miljonit eurot, tingituna aasta tagasi COVID-19 tõttu toimunud varade allahindlusest.

Kulud kasvasid seitse protsenti 32,7 mijoni euroni. Kulude tõusu peamisteks põhjusteks olid suuremad personalikulud, rahapesuvastase võitluse ning riskide ja vastavuskontrolli funktsioonide tugevdamine.

Majandustegevuse jätkuva aeglustumise ja ebakindluse tõttu on eeldatavad krediidikahjud kasvanud 10,3 miljoni euroni; 2020. aasta samal ajal oli sama näitaja 5,5 miljonit eurot. Krediidikahjude tõusu peamiseks põhjuseks oli võimalike laenukahjumite katteks ettenähtud reservi tõstmine 12,5 miljoni euro võrra. Panga laenuportfellist moodustab see 0,15 protsenti.

"Tegemist oli ennetava sammuga juhuks, kui laenukahjumid peaksid majanduses valitseva ebakindluse tõttu suurenema. Koroonaviiruse kestev ja laialdane levik, liikumispiirangute jätkumine mitmetes Eestile majanduslikult olulistes riikides ning vaktsineerimise oodatust aeglasem tempo on suurendanud võimalust, et majanduse taastumine kestab arvatust kauem," märkis Swedbank.

Esimeses kvartalis maksis Swedbank AS koos tütarettevõtetega 10,8 miljonit eurot tööjõumakse.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: