Sotsid ja Eesti 200 lõid Viljandis valimisliidu

Valimisliidu nimekirja võib vedada Helmen Kütt.
Valimisliidu nimekirja võib vedada Helmen Kütt. Autor/allikas: Olev Kenk/ERR

17. oktoobril toimuvatel kohalike omavalitsuste volikogude valimistel ei saa Viljandis hääletada sotsiaaldemokraatide või Eesti 200 nimekirja poolt, sest nende kahe erakonna esindajaid moodustasid valimisliidu "Südamega Viljandis".

"Saan heas tujus öelda, et olen astunud kodanike valimisliidu "Südamega Viljandis" paati ning lähen kolmandat korda küsima teie luba veeta iga kuu viimane neljapäev (tuliste) arutelude ja otsuste keskel Viljandi raekojas," kirjutas sotsist koolijuht Juhan-Mart Salumäe valimisliidu loomisest sotsiaalmeedias.

Uue valimisliidu algatusrühm koondab peamiselt sotsiaaldemokraate ja Eesti 200 inimesi, lisaks parteituid linnakodanikke, kuid loodab ka roheliste liitumist. Kodulehe järgi näib nende esinumber olevat riigikogu liige, mõjukas sotsiaaldemokraat Helmen Kütt.

Valimisliidu programmis on loetletud sammud Viljandi arendamiseks – inimsõbralik linnaruum, ettevõtlikkuse ja innovatsiooni toetamine, kõigiga arvestamine, avatus ja kaasamine ning samuti roheline linn, haritud ja kultuurne linn.

"Siin ei saa lasta domineerida üksikute poliitikute mõttevälgatustel, mille hinnasilt ületab paljude tegelike probleemide lahendamise oma," öeldakse valimisliidu programmis.

Neli aastat tagasi, oktoobris 2017 tegid Viljandis kohalikel valimistel parima tulemuse sotsiaaldemokraadid, kuid linnavalitsuse moodustasid Reformierakond, Isamaa ja Keskerakond. Opositsiooni jäid sotsid ja EKRE.

Toimetaja: Toomas Sildam

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: