Jõgeval on elektrivarustus taastatud

{{1619585880000 | amCalendar}}
Foto: Päästeamet

Teisipäeva hommikul Elektrilevi Jõgeva piirkonnaalajaamas puhkenud tulekahju tõttu jäid tuhanded tarbijaid elektrita. Kõik tarbijad said voolu tagasi kolmapäeval kella 16-ks.

Abivallavanem Viktor Svjatõševi sõnul olid inimesed arvestanud, et kolmapäeva hommikuks on vool olemas, ent siis hakati järjest seda tundide kaupa edasi lükkama.

"Inimestel hakkas kannatus katkema. Kui informatsioon kogu aeg muutub ja muutub, hakkab kannatus katkema. Ma ei ole tükk aega saanud nii palju sõimata kui viimase paari tunni jooksul. Inimesed + asutusejuhid + perearstid, kellel oli planeeritud selle järgi tänane vastuvõtuaeg. Vald seab oma tegemised selle järgi, aga kui öeldakse, et hommikukohviks on vool olemas, siis ma ka õhtul lootsin, et selge, saab lahendatud. Aga siis hakkas hommikune jama pihta," rääkis Svjatõšev "Aktuaalsele kaamerale".

Kolmapäeva lõuna ajal oli endiselt vooluta 916 klienti. Kella 16-ks oli elektrivarustus Jõgeval taastatud ning Lõuna regionaalne staap lõpetas tegevuse. Staabile teadaolevalt suudeti kriitilisi olukordi ennetada ning kellegi elu ega tervis elektri puudumise tõttu ohtu ei sattunud.

Enam kui ööpäeva väldanud kriisiolukorra lahendamisega tegeles pea poolsada Elektrilevi ja partnerettevõtete inimest, neist paarkümmend olid otseselt seotud taastamistöödega Jõgeval, teatas ettevõte.

Esialgse prognoosi kohaselt oli lootus elektrivarustus taastada 24 tunni jooksul, kuid taastamistöödeks kulus aega veidi enam.

Sellel on Elektrilevi teatel kaks peamist põhjust.

"Öösel, uute kaablite ühendamisel uue alajaama alla tekkis ettenägematu viivitus ja paar ühendust oli vaja ümber teha, mis tõi kaasa täiendava ajakulu. Lisaaega on nõudnud ka faseerimine ehk uue alajaama elektrivõrguga liitmine, kus kõik kolm faasi peavad ühtima ülejäänud võrguga. Vastasel juhul ei ole võimalik tarbijaid elektrienergiaga varustada. Keerukust lisab varasema alajaama hävimine, mistõttu puuduvad faseerimist lihtsustavad võrdlusandmed," selgitas Elektrilevi elutähtsa teenuse juht Jüri Klaassen.

Algselt rikkest mõjutatud 8023 kliendist ootasid elektrivarustuse taastamist enam kui ööpäeva 2218 klienti.

Tulekahju puhkemise täpsemad asjaolud on väljaselgitamisel, aga põleng sai tõenäoliselt alguse kaablikeldris paiknenud keskpingekaablitest.

 

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: