Iisraeli põhjaosas sai usuüritusel surma üle 40 inimese

{{1619747580000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX / REUTERS

Iisraeli põhjaosas asuvas Meronis sai usuüritusel aset leidnud tribüünivaringus ja sellele järgnenud rüseluses surma üle 40 inimese, teatas reede varahommikul kohalik päästeteenistus.

Iisraeli päästeteenistuse teatel hukkus 40 inimest, meedia andmetel on ohvreid vähemalt 44.

Enam kui 150 sai vigastada, neist paljud on raskes seisundis.

Enamik ohvreid ilmselt tallati paanikasse läinud rahvahulga poolt surnuks.

Algselt oli teatatud kümnetest vigastatutest, kellest 20 on kriitilises seisundis. Päästeteenistus tõi vigastatute evakueerimiseks kohale kopterid.

Õnnetus juhtus juudi iga-aastase palverännaku käigus korraldatud üritusel Lag B'omer, kus osalesid kümned tuhanded inimesed.

Pärast keskööd varises mõnedel andmetel kontserdi ajal kokku tribüün, mille järel puhkes rahvahulgas paanika ja rüselus.

Väljaanne Times of Israel kirjutas samas, et õnnetuse põhjused pole veel selged. Ajaleht Haaretzi info kohaselt libisesid mõned inimesed trepil, mille järel kümned samuti kukkusid ja seejärel puhkes paanika.

Uudisteagentuuri AFP andmetel oli üritust turvama saadetud umbes 5000 politseiametnikku.

Hommikul saabus sündmuskohale ka peaminister Benjamin Netanyahu. "Me nägime südantlõhestavaid vaatepilte: surnuks tallatud inimesed, sealhulgas lapsed. Suurt osa hukkunutest pole veel tuvastatud ja tahan vältida kuulujuttude levitamist sotsiaalmeedias, sest see rebib rinnust välja nende perede südamed. Las ametivõimud töötavad. Pean ka juhtima tähelepanu sellele, et politsei, pääste- ja julgeolekujõud reageerisid päästetöödega kiirelt ja hoidsid ära palju suurema katastroofi," ütles peaminister.

Sotsiaalmeedias on asutud just politseid kritiseerima, väitega, et just nemad tekitasid segaduse.

Suurbritannia rahvusringhäälingu BBC info kohaselt oli sündmus riigis suurim pärast koroonaviiruse epideemia algust. Iisraeli hästi kulgenud vaktsineerimisprogramm on võimaldanud kõrvaldada mitmeid kogunemispiiranguid.

Toimetaja: Merili Nael, Astrid Kannel

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: