Jaekaubanduse märtsi müügitulu kasvas neli protsenti

Puuviljalett kaupluses.
Puuviljalett kaupluses. Autor/allikas: Margus Muld/ERR

Statistikaameti andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu märtsis 657 miljonit eurot, müügitulu suurenes eelmise aasta märtsiga võrreldes püsivhindades neli protsenti.

Statistikaameti juhtivanalüütik Jaanika Tiigiste ütles, et vaatamata märtsis taas kehtima hakanud koroonaviirusest tingitud piirangutele jaekaubandusettevõtete müügitulu kasvas.

"Tööstuskaupade kauplustest vähenes küll kaubamajade, rõivaste, jalatsite, apteekide ja kosmeetikatarvete kaupluste müügitulu, kuid tunduvalt rohkem osteti internetikauplustest ning müük suurenes ka kodukaupade kauplustes," märkis Tiigiste pressiteates.

Tööstuskaupade kaupluste müügitulu suurenes eelmise aasta märtsiga võrreldes kuus protsenti.

Enim ehk 70 protsenti kasvas müügitulu posti või interneti teel kaupu müüvates kauplustes.

Veel suurenes müügitulu - 14 protsenti - majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes ning 10 protsenti kasutatud asjade kauplustes ja väljaspool kauplusi, näiteks kioskites, turgudel ja otsemüügil.

Müügitulu vähenes aga 13 protsenti apteekides ja kosmeetikatarvete kauplustes, üheksa protsenti tekstiilitoodete, rõivaste ja jalatsite kauplustes, kuus protsenti muudes spetsialiseeritud kauplustes, kus kaubeldakse peamiselt arvutite ja nende lisaseadmete, raamatute, sporditarvete, mängude, mänguasjade ja muuga ning viis protsenti muudes spetsialiseerimata kauplustes, kus on ülekaalus tööstuskaubad.

Toidukaupade kaupluste müügitulu suurenes eelmise aasta märtsiga võrreldes kaks protsenti ning mootorikütuse jaemüügiga tegelevates ettevõtetes viis protsenti.

Veebruariga võrreldes kasvas märtsis jaekaubandusettevõtete müügitulu 10 protsenti. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal vähenes aga müük eelmise kuuga võrreldes ühe protsendi.

Selle aasta kolme esimese kuuga suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta sama perioodiga võrreldes viis protsenti.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: