Eesti laenab EIB-lt pandeemiaga seotud kuludeks veel 120 miljonit eurot

Raha.
Raha. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti võtab koroonaviiruse pandeemiaga seotud kuludeks Euroopa Investeerimispangalt (EIB) täiendavalt 120 miljonit eurot laenu.

Euroopa Investeerimispank (EIB) ja rahandusministeerium allkirjastasid lepingu muudatuse, millega suurendatakse 2014. aastal võetud laenu 120 miljoni euro võrra, et katta pandeemiaga seotud kulusid.

Algselt laenas Eesti EIB-st 2014. aastal Euroopa Liidu struktuuritoetustest ellu viidavate projektide kaasrahastamiseks 600 miljonit eurot. .

Rahandusministeeriumi finantspoliitika ja välissuhete asekantsleri Märten Rossi sõnul suurendab täiendav laenusumma riigi likviidsust ja annab parema võimaluse toime tulla pandeemiast tingitud ettenägematute tervishoiukulude ja tsiviilkaitse sektoris.

"Meil on hea meel, et saame Eestit toetada, rahastades COVID-19-ga seotud testimisi, vaktsineerimiskampaaniaid ja tervishoiutaristut," ütles Euroopa Investeerimispanga asepresident Thomas Östros.

Euroopa Investeerimispank (EIB) on Euroopa Liidu pikaajaline laenuasutus, mis kuulub selle liikmesriikidele. Pank pakub pikaajalist rahastust investeerimisprojektidele, mis aitavad saavutada Euroopa Liidu poliitikaeesmärke.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: