President Kaljulaid sõidab visiidile Poola

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Kersti Kaljulaid ja Andrzej Duda Autor/allikas: Kolme mere tippkohtumise korraldusmeeskond

President Kersti Kaljulaid on esmaspäevast kolmapäevani visiidil Poolas, kus osaleb koos Balti ja Ukraina presidentidega 3. mai konstitutsioonipäeva tähistamisel ja kohtub ametliku visiidi käigus Poola riigipea Andrzej Dudaga.

Esmaspäeval osaleb Eesti president Poola riigipea kutsel koos Leedu presidendi Gitanas Nauseda, Läti presidendi Egils Levitsi ja Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõiga Poola konstitutsioonipäeva tähistamisel.

Tänavu möödub Poola põhiseaduse vastuvõtmisest 230 aastat. Ametliku tseremoonia käigus kirjutavad kõik riigipead alla ühisdeklaratsioonile ja arutlevad hiljem koos selle üle, milline on seaduste ja inimeste heaolu vahekord. 

Konstitutsioonipäevale järgneb Eesti riigipea kahepäevane ametlik visiit Poola. Visiit leiab riikide suhete seisukohast aset olulisel ja sümboolsel ajal, sest Eesti ja Poola tähistavad tänavu diplomaatiliste suhete aastasada ning 4. mail 1921 akrediteeriti Varssavis ka esimene Eesti diplomaat.

Arvestades Covid-19 mõjusid, on mõlema riigi jaoks järgmistel aastatel olulisel kohal majanduse taastumine, rohe- ja digipööre – need teemad on president Kaljulaidi kõneluste keskmes nii Poola presidendi kui ka teiste riigiesindajatega.

Lisaks Poola presidendile kohtub Eesti riigipea ka Poola Seimi marssali Elzbieta Witeki, Poola Senati marssali Tomasz Grodzkiga ja peaminister Mateusz Morawieckiga, peab Poola riigipeaga avaliku vestluse Poola-Eesti kaubanduskojas rohepöörde teemal, külastab Eesti ettevõtet Inbank ja kõneleb Poola mõttekojas PISM meie regiooni julgeolekuolukorrast.

Riigipea avab ka Lazienki pargis vabaõhunäituse Eesti-Poola suhetest aastatel 1918-1939 ning annab intervjuud Poola nädalalehele Dziennik Gazeta Prawna ja telekanalile Polsat.

Eesti suurima kaubanduspartnerina Kesk-Euroopas on Poola Eesti ettevõtetele üha olulisem turg. Nii saadab riigipead visiidil äridelegatsioon, et edendada kahe riigi koostööd ka ettevõtlusvallas.

President saabub tagasi Eestisse kolmapäeva õhtul.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: